Parama – Laba Energija

Parama

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus teikti paraiškas ir pasinaudoti kompensacija saulės elektrinių arba saulės parko dalies įsigijimui. Kaip ir anksčiau, finansinė parama siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios – tiek esančios ant stogo, tiek nutolusios saulės elektrinės iš saulės parkų. Parama bus skiriama už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinės dalies įsigijimą. Tai reiškia, kad maksimali suma, kurią gali susigrąžinti pareiškėjas, siekia 3230 eurų. Parama taip pat gali pasinaudoti ir saulės elektrinę jau įsirengę gyventojai, norintys padidinti jos galią.  Kiekvienas planuojantis įsirengti saulės jėgainę turi dideles galimybes paramą gauti ir padengti apie 30-40 procentų visų saulės elektrinės įrengimo išlaidų.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia įmones teikti paraiškas finansavimui saulės elektrinių įrengimui gauti. Iš viso kvietimui skirti 9 milijonai eurų. Subsidijos dydis yra fiksuotas, 1 kW įrengtosios galios saulės elektrinei įsigyti ar įrengti skirta 297,66 eurus už 1 kW su PVM arba 246 eurus už 1 kW be PVM. APVA parama sudaro galimybes sumažinti saulės elektrinės įrengimo išlaidas net iki 30 ar 40 proc. Paraiškų priėmimas buvo vykdomas nuo 2021 metų birželio 21-os dienos. Šiuo metu aktyvaus kvietimo nėra. Laukiama žinių ar planuojamas naujas kvietimas šiais metais.

Lizingas

Šiuo metu Lietuvoje lizingo paslaugą saulės elektrinei įsirengti siūlo „Swedbank“ bei „Inbank“ bankai. Galime padėti užpildyti lizingo paraiškas ir gauti Jums paruoštus pasiūlymus. Tai puiki paslauga neturintiems galimybių įsirengti saulės elektrinę be pradinių investicijų. Nors atsiperkamumo laikas naudojantis lizingo paslauga ilgėja iki 9 – 10 metų, ši galimybė leidžia pradėti gaminti švarią energiją jau dabar, nelaukti kol sutaupysite ar atsidėsite investicijai reikalingą sumą. Mėnesinė įmoka gali prilygti Jūsų įprastai sumai, kurią išleidžiate elektros sąskaitai. Trumpai tariant, nekeisdami šeimos biudžeto, galite pradėti „išsimokėti“ elektrinės įrengimo paslaugą to net nepajausdami jau dabar.